ШАЦЬКА РАЙОННА РАДА
 
ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
 
44000 Волинська обл., смт Шацьк, вул.50 років Перемоги, 1б
   
   
тел/факс: (03355) 2-07-50, e-mail: sh_rada@ukr.net
 
 
 
 
 
 
 
  Символіка Шацького району Волинської області
     
         
 

Герб району: щит напівперетятий і розтятий; у верхньому правому (геральдично, тобто лівому від глядача) червоному полі срібний прямий хрест; нижнє праве поле – синє; у лівому срібному полі рогіз та зелений листок з срібною квіткою латаття білого.
Зміст основних елементів символів. Основні кольори герба – срібний, червоний, зелений, синій.
- Срібний хрест на червоному тлі герба та прапора району вказує на входження Шацького району до  Волинської області і одночасно є символом вічності життя, духовності нашого народу; червоний колір є ознакою хоробрості і мужності, готовості пожертвувати життям заради Батьківщини.
- Синій колір уособлює собою багатство водойм Шацького краю –  краю озер, рік та річечок, а також інших водойм, а саме боліт, на що вказує геральдично стилізоване стебло рогозу, яке  підкреслює своєрідність природи Шацького регіону.
- Срібний колір та геральдично стилізована квітка латаття білого (nimpha alba) на зеленому листі символізує собою чистоту та недоторканість природи Шацького краю, що і підтверджує розміщення на його території Шацького НПП, унікальність нашого краю.  Водночас ця рослина символізує і легкоранимість навколишнього середовища Шацького району, яке може бути зруйноване недбайливим поводженням жителів району та туристами, що відвідують наш край.
- Зелений колір листя обох рослин вказує на місцеві ліси, а також підкреслює приналежність району до історичної Холмщини та географічного Полісся.

 

 

 
 

Прапор району: прямокутне полотнищ розміром 1х2 м, яке складається  з трьох рівношироких горизонтальних смуг – червоної, зеленої та синьої; на червоній смузі біля древка білий  хрест (розмах рамен рівний 1/4 ширини прапора); зелена та синя смуги розділені хвилясто.

 

 

 

Штандарт голови районної ради та голови районної державної адміністрації: квадратне червоно-зелено-синє полотнище, у центрі – герб району.


 

Положення про зміст, опис та порядок використання символіки району

скачати  
 
 
Фотогалерея